media

Siteniz üzerindena çmış olduğunuz mail hesaplarını Outlook 2016 üzerinden de kurulum yaparak kullanabilirsiniz.

Kuruluma başlamadan önce mail adresinin şifresin doğruluğundan emin olmanız gerekir şifrenizi hatırlamıyorsanız site yönetim panelinizde
Mail Yönetimi >> SMTP Mail Ayarları bölümünden değiştirebilirsiniz.

Outllok programını açtığınızda ilk olarak Dosya menüsünden hesap ekle butonuna tıklayınız.

E-posta Hasabı bölümünde mail gönderimlerin de görünmesini istediğiniz adınızı, mail adresini ve Mail şifrenizi yazınız. 

Ardından elle kurulum veya ek sunucu türleri seçeneğini işaretleyerek ileri butonuna tıklayınız.

Pop ve Imap seçenğini işaretleyerek ileri butonuna tıklayınız.

Bir sonraki ekranda gelen ve giden posta sunucu bilgilerini mail.alanadınız.com şeklinde yazmalısınız. Örnek olarak site adresiniz www.alanadınız.com olduğunu varsayarsak bu bölümlere mail.alanadınız.com yazılmalıdır. Oturum açma bilgileri bölümünde de mail adresi ve şifresi yazılmalıdır. Ardından Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

Diğer ayarlar bölümünde gelişmiş sekmesine tıklayınız. Bu bölümde gelen sunucusu 110, giden sunucusu ise 587 olmalıdır.

Teslim kısmındaki iletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini işaretlerseniz gelen mailleriniz webmail üzerinde de saklanacaktır belli bir süre sonra silinmesini de bu alandan seçebilirsiniz. Bu seçenek maillerin Outlook üzerinden değil webmail üzerinden sileneceği süreyi belirler. Outlook üzerinde ki mailleriniz manuel bir silme işlemi yapmazsanız sillinmeyecektir.

Giden sunucusu sekmesine tıklayınız. "Giden sunucum (SMTP)için kimlik doğrulaması gerekiyor" seçeneğini işaretleyin ve gelen posta sunucum ile aynı ad ayaralrını kullan seçeneğini seçip tamam butonuna tıklayınız.

İleri butonuna tıkladığınızda hesap ayarları sınama ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu işlemler de tamamlandı olarak görüldüğünde pencereyi kapatabilirsiniz.Yorumlar: 0

Yorum yok

Bir Yanıt bırak

Your email address cannot be published. Required fields are marked*